Dobre praktyki 
Marketing terytorialny > Promocja > Komunikacja marketingowa samorządów

Serwis jest własnością Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.
 
Start arrow Baza dobrych praktyk arrow Visit Britain
 
 
 
  :: Main Menu
Menu serwisu
Start
O stronie...
Baza dobrych praktyk
e-biblioteka
Inspiracje
Konkursy
Twoja dobra praktyka
News
Funkcjonalne
Biuletyn
Pliki do pobrania
Linki
Szukaj
Napisz do nas
Mapa serwisu
-------------
 
 
Statystyki
web stats stat24.com

Visit Britain PDF Drukuj E-mail
Napisał Michał Walczyński   
poniedziałek, 17 grudnia 2007
Choć od premiery strony VisitBritain.com minęło już prawie 3 lata serwis ten nie traci na swej aktualności. O atrakcjach Wielkiej Brytanii można napisać tomy, na bazie tych tomów można stworzyć setki stron i tysiące podstron, który omawiać będzie każdy aspekt kultury i specyfiki Wielkiej Brytanii.
To, co udało się twórcą serwisu VisitBritain to oszczędzenie użytkownikom obowiązku zapoznania się z wielowątkową historią Wielkiej Brytanii, czy też specyfiką brytyjskiej kuchni. VisitBritian to prosty, niezwykle funkcjonalny serwis, który ma zachęcić obcokrajowców do odwiedzin Królestwa Brytyjskiego. Jakie elementy tego serwisu zasługują na uwagę:
  • wielojęzyczność. Autorzy swój serwis kierują do globalnego klienta/ turysty. Serwis jest dostępny w prawie każdym europejskim języku (od greckiego po węgiErski)
  • multimedialność – strona prezentuje materiały w formie plików dźwiękowych (podcastów) oraz filmowych.
  • Newsy – strony tego typu bardzo rzadko są zaktualizowane i prezentują raczej stałą zawartość – zabytki, klimat, kuchnia, co warto zwiedzić. Brytyjczycy posunęli się dalej. Zachęcają, by odwiedzić Wielką Brytanię choćby na kilka dni, by udać się na koncert lub obejrzeć mecz Premier League.
  • "Prezentując wszystko nie prezentujesz nic". Kolejną cechą charakterystyczną dla tego typu stron jest natłok informacji. Twórcy serwisów, a dokładnie ich zleceniodawcy chcą promować wszystko. A tak się niestety nie da. Kilka ciekawych rzeczy, które rzeczywiście warto zwiedzić. Anglicy nazwali to bardzo prosto: „10 najciekawszych miejsc w Wielkiej Brytanii.”

Zachęcamy do odwiedzin strony VisitBritain.com