Dobre praktyki 
Marketing terytorialny > Promocja > Komunikacja marketingowa samorządów

Serwis jest własnością Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.
 
Start arrow Baza dobrych praktyk arrow System transportu publicznego w Singapurze
 
 
 
  :: Main Menu
Menu serwisu
Start
O stronie...
Baza dobrych praktyk
e-biblioteka
Inspiracje
Konkursy
Twoja dobra praktyka
News
Funkcjonalne
Biuletyn
Pliki do pobrania
Linki
Szukaj
Napisz do nas
Mapa serwisu
-------------
 
 
Statystyki
web stats stat24.com

System transportu publicznego w Singapurze PDF Drukuj E-mail
Land Transport Authority (LTA) to rządowe władze transportu publicznego w Singapurze, odpowiadające za wszystkie środki komunikacji: kolej, autobusy i taksówki.

Singapur opracował plany intensywnego rozwoju sieci transportu na następne 30-40 lat. W ramach realizowanego obecnie przedsięwzięcia o wartości 3.9 mln. USD ma zostać wprowadzony nowy system identyfikacji i informacji wizualnej, który zostanie zastosowany na wszystkich stacjach oraz przystankach w ciągu kilku następnych lat. Efektywny system informacyjny w połączeniu z nową organizacją ruchu oraz wprowadzeniem specjalnych kart przejazdowych ma zrewolucjonizować transport publiczny w Singapurze.


Rozwiązanie: zespół projektowy opracował kompleksowe wytyczne dotyczące stosowania nowego systemu identyfikacyjnego i informacyjnego.


System składa się z szeregu elementów: od symbolu, poprzez identyfikację rodzajów sieci, kolorystykę, własne liternictwo, po szczegółowe projekty znaków informacyjnych, map, tablic kierunkowych oraz paneli reklamowych.

 


Symbol reprezentować ma całą zintegrowaną sieć transportową, służąc jako jej znak rozpoznawczy. Jego kształt oparty jest na kształcie wyspy Singapuru i nawiązuje do organicznych form przyrodniczych. Wyraża pojęcie kierunku, ruchu, zaś płynny kształt sugeruje integrację i bezproblemową podróż.

 


Główny podział kolorystyczny reprezentuje cztery rodzaje środków transportu. Tłem dla niego jest podstawowy zestaw trzech kolorów inspirowany tropikalną przyrodą wyspy. Uzupełnia go zestaw kolorów służących dodatkowym celom, jak np. znaki ostrzegawcze i znaki bezpieczeństwa.


Zaprojektowano wielobarwny zestaw znaków i piktogramów dla oznaczenia linii i rodzajów transportu. Dla kontrastu, oznaczenia kierunkowe i piktogramy informujące o usługach utrzymano w jednej, ciemnozielonej kolorystyce.


System map, rozkładów jazdy, cenników oraz tablic informacyjnych i kierunkowych podzielono na kategorie i opracowano ich rozmieszczenie, pozwalające na łatwy dostęp do odpowiednich informacji na wszystkich etapach podróży.


Żródło informacji: http://www.de.signs.pl/

W dziale Inspiracje znajdą Państwo zdjęcia omawianego systemu. 

< Poprzedni   Następny >