Dobre praktyki 
Marketing terytorialny > Promocja > Komunikacja marketingowa samorządów

Serwis jest własnością Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.
 
Start arrow Baza dobrych praktyk arrow Społeczeństwo informacyjne
 
 
 
  :: Main Menu
Menu serwisu
Start
O stronie...
Baza dobrych praktyk
e-biblioteka
Inspiracje
Konkursy
Twoja dobra praktyka
News
Funkcjonalne
Biuletyn
Pliki do pobrania
Linki
Szukaj
Napisz do nas
Mapa serwisu
-------------
 
 
Statystyki
web stats stat24.com

Społeczeństwo informacyjne PDF Drukuj E-mail
Napisał Administrator   
wtorek, 19 grudnia 2006
Społeczeństwo informacyjne to takie, w którym na co dzień używa się elektronicznych technik komunikacji i informacji, głównie w kontaktach między administracją a obywatelami, np. do zdalnej obsługi interesantów. Niezbędnym warunkiem budowy społeczeństwa informacyjnego jest stworzenie nowoczesnej sieci telekomunikacyjnej, która swym zasięgiem będzie obejmować wszystkich obywateli. Kolejnym elementem jest kształcenie społeczeństwa w kierunku rozwoju, tak by mogło w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają środki masowej komunikacji i informacji.

Ciekawe projekty (przykłady):
Łódź – elektroniczny urząd
Urząd Miasta kupił i wdrożył elektroniczny system informacji i obsługi klientów. Przez Internet będzie można załatwiać sprawy w urzędzie. Dzięki temu obsługa będzie szybsza, poprawi się jakość, osoby niepełnosprawne będą obsłużone szybko, bez konieczności wizyt w urzędzie. Projekt jest współfinansowany  ze środków unijnych i z budżetu miasta.

Tarnów – projekt edukacyjny
W Tarnowie System Wspomagania Zarządzania Edukacja „EduNet” jest odpowiedzią na problemy związane ze słabym wykorzystaniem technologii informacji i komunikacji w zarządzaniu edukacją oraz na brak publicznego dostępu do Internetu.
Systemem objętych zostanie 45 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz Urząd Miasta Tarnowa. Powstanie również 12 publicznych punktów dostępu do sieci. Dzięki temu podniesiona będzie jakość zarządzania oświatą, zwięksą się możliwości korzystania z Internetu, będzie łatwiejszy dostęp do wiedzy.

Włocławek
Urząd Miasta Włocławek wdraża Elektroniczny System Obiegu Dokumentów, który ułatwi pracę urzędnikom, ponieważ w szybszy i łatwiejszy sposób będą mogli znaleźć potrzebne dokumenty, sprawniej obsługiwać klientów. Kupione zostanie nowe orporgramowanie, serwery, sprzęt komputerowy oraz systemy archiwizacji i licencje.
 
 

Na podstawie: Moje Pieniądze - dodatek do Rzeczpospolitej z dnia 14 grudnia 2006 
Następny >